Gladjenta Astrid Hals har forlatt oss.
Hun døde den 19. oktober, 43 år gammel etter 4 år med alvorlig sykdom. Astrid begynte hos Ragge og meg høsten 1994 og viste tidlig en ekte glede over sitt yrkesvalg.
En sjelden interessert elev var hun. Sprudlende og lett på foten – og sterk, som jenter også måtte være den gangen da vi hadde så mye tungt utstyr å drasse på.
Et godt lag med oppdragsgiverne, ga henne mange venner i matverdenen. De ble sikkert smittet av hennes gode humør og kreative evner, som hun brukte til fulle da hun begynte å stå på egne ben.
I en tid hvor matbildene er “blonde” og blasse, håper jeg at kommende fotoaspiranter til yrket -ser til Astrid- og lar seg inspirere til en bevisst bruk av farger og lys.
Jeg takker Astrid for de solstrålene hun brakte inn over vårt arbeide.
Per Alfsen
Astrid bisettes fra Vestre Aker Kirke







[...] This post was mentioned on Twitter by Frank Sandbye-Ruud, Fotografiens Hus. Fotografiens Hus said: Ny post: Astrid Hals er død http://bit.ly/aSsxGM #fhus [...]
Tusen takk Astrid, for de hyggelige foto-opptakene vi hadde sammen. Jeg minnes de med glede. Og jeg minnes deg med glede. Det er uendelig trist at du ikke er mer.
Tusen takk for energien,gleden og nydelige bilder Astrid. Det er ufattelig at du er borte…